Kosova'nın Eğitim Sistemi

Kosova’nın Eğitim Sistemi

Kosova eğitim sistemi ile Türk gençlerinin ilgisini çekecek özellikler taşımaktadır. Kosova genç bir ülke olmakla birlikte, altyapısı son derece sağlam, okuma yazma oranı ise son derece yüksek bir ülkedir. Eğitimi sağlam temellere uzanmaktadır. Kosova’nın Eğitim Sistemi, küçük yaşlardan en ileri yaşlara kadar eğitimin devam etmesine dayanmaktadır. Eğitim ilkokul öncesinde ana sınıfında başlar, üniversite ile ileri eğitimlere kadar devam eder. Ülkede eğitim noktasında en önem verilen konulardan biri üniversitelerdir. Birçok seçkin üniversite gençlere ve olgun yaşlardaki öğrencilere hizmet sunmaktadır. Bunların başında ise Priştine Universum üniversitesi gelmektedir.

Universum Üniversitesi’nin Kosova Eğitim Sisteminde Önemli Yeri Vardır:

Başkent Priştine’de bulunan Universum Üniversitesi, Kosova’nın Eğitim Sistemi açısından son derece önemli bir kurumdur. Eğitim hayatında 2005 yılında başlamıştır ve 2012 yılında üniversite statüsüne dönmüştür. Halen, önemli bir yüksek öğrenim kurumu olarak devam etmektedir. Üniversitenin Kosova’nın Eğitim Sistemi üzerinde katkıları büyüktür. Ülkenin ilk araştırma merkezi bu üniversite bünyesinde açılmıştır. Bilimsel araştırmalara son derece önem verilmektedir. Ayrıca modern eğitim teknikleri uygulanmaktadır. Okulun seçkin eğitim kadrosu bulunmaktadır. Ülkenin en prestijli yüksek eğitim kurumları arasında ilk sıradadır.

Universum üniversitesi Türk öğrenciler için de cazip olanaklar sunmaktadır. Bu seçkin kurumda eğitim almak ülkemiz gençleri için de büyük bir şanstır. Okulun eğitiminde yenilikçi bakış açısı ön plana çıkmaktadır. Yeni teknikler düzenli olarak uygulanır. Bu noktada, öğrencilerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ön plana çıkaran eğitim uygulamaları sunulmaktadır. Öte yandan, grup eğitimleri de son derece önemlidir. Akademik mükemmelliğin yakalanması için kurum özverili şekilde eğitim sunmaktadır. Öğrencilere, dürüst ve sorumlu bir eğitimin, meslek ahlakının aşılanması için de eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Eğitim iki kampusta gerçekleşmektedir. Kampuslar öğrencilerin derslere en yüksek oranda katılmaları için özenle tasarlanmıştır. Amfilerden, az kişilik sınıflara kadar derslerin özelliklerine göre olanaklar mevcuttur. Modern laboratuarlar ve çalışma alanları bulunmaktadır. Kütüphaneler öğrencilerin yararlanması için bolca kaynaklardan oluşmaktadır. Öğrencilerin mesleklerine teorik ve pratik anlamda, mükemmel şekilde hazırlanmaları için uygulamalar yapılır ve mezun olduklarında meslek hayatına atılmaya hazır hale gelirler.

Türk öğrenciler Universum üniversitesi’ne sınavsız olarak kabul edilmektedir. Diplomalar öğrencilerin kabul edilmesi için yeterlidir. Bu noktada, öğrencilerimize üniversitenin büyük avantajlar sunduğunu belirtmek gerekir. Hukuk fakültesi, mimarlık fakültesinde ve inşaat mühendisliği bölümünde İngilizce destekli eğitim öğrencilerimiz için verilmektedir. Diğer bölümlerde de son derece özenli, kesinlikle Avrupa kriterlerinde eğitim verilmektedir. Bologna kriterlerine uygun eğitimler öğrencilerimizin çağdaş dünyayla rekabet etmesini ve bütünleşmesini sağlamaktadır. Sınavsız kabul edilmek, geçerli diplomalarla kariyerinize atılmak için yapmanız gereken profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan yardım almaktır. Kayıt kontenjanları için bilgi alabilirsiniz. Bundan sonra, kariyeriniz için mükemmel bir eğitim sizleri beklemektedir. Universum Üniversitesi sizlere de kucak açmaktadır.

 

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!