Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan Priştine Universum Üniversitesi, ülkenin en modern ve önemli üniversitelerinden biridir. Başkent Priştine, hem tarihi özellikleri olan, hem de gelişmiş altyapısı ile dikkat çeken önemli bir eğitim kurumudur. İlk olarak kolej statüsü ile 2005 yılında eğitim hayatına başlayan kurum, günümüzde seçkin bir üniversite olarak eğitim vermektedir. Üniversitenin birçok avantajı bulunmaktadır ve öğrencilerin elit bir eğitim alması sağlanmaktadır. Üniversite harç ve öğrenci giderleri bakımından, son derece ekonomik rakamlarda harç ve diğer giderleri ile beğenilmektedir. Ortalama geliri olan bir öğrenci, bu okulda rahatlıkla eğitim alabilir.

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili Öğrencilerimiz İçin Avantajlıdır:

Kosova Üniversitesi eğitim dili Türk öğrenciler için son derece önemli avantajlar içermektedir. Buna göre, gözde üniversite Priştine Universum Üniversitesi, hukuk fakültesi, inşaat fakültesi ve mimarlık bölümü için İngilizce destekli olarak eğitim verilmektedir. Bu özellik, ülkemizden gelen öğrenciler için çok büyük avantajdır. Hiç zorlanmadan, bu çok tercih edilen, mezun olduktan sonra, önemli iş olanakları sunan popüler bölümlerde kendi dilinizde eğitim alabilirsiniz. Kosova Üniversitesi eğitim dili bakımından, Priştine Universum Üniversitesi’nin bu avantajı öğrencilerimizin memnuniyetini kazanmaktadır.

Bu seçkin üniversite, öğrencilerimizi, sınavsız ve puan şartı olmadan kabul etmektedir. Bu öğrencilerimiz için inanılmaz bir avantajdır. Sınava hazırlanma masrafları ve stresi olmadan, direk diploma ile hayalini kurdukları mesleğin eğitimi alma şansını yakalamak bulunmaz bir fırsattır. Lise diploması, lise türü ne olursa olsun, kayıt kabul için yeterlidir. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra avantajlı duruma gelmektedir. Çünkü diplomalar Türkiye’de tanınmaktadır. Bu şekilde, öğrencilerimiz, bir diplomalarının tanınma işlemleri ile uğraşmadan, direk şekilde çalışma hayatına atılma şansını yakalamaktadır. Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olarak kabul edilen ve Bologna kriterlerine uygun olan üniversiteden alınan diplomalar, AB ülkelerinde de çalışma imkanını sunmaktadır sizlere.

Priştine Universum Üniversitesi’nden mezun olan gençler, elit ve alanlarında önemli isimler olan akademik bir kadrodan, sadece teorik değil, pratik anlamda da eğitimlerini alarak, donanımlı şekilde mezun olurlar. Kültür, spor ve sanat etkinlikleri noktasında da kendilerini geliştirme imkanı bulurlar. Üniversite bünyesinde birçok öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Atçılık kulübü,yarış sporları kulübü, münazara ve okuma kulübü, genç girişimciler kulübü, yaratıcılık kulübü okulda etkinlik yapan kulüplerdir.

Kampus içinde spor yapmak ve kaliteli zaman geçirmek için uygun altyapılar bulunmaktadır. Yeşillik içinde kampusta havanın güzel olduğu zamanlarda harika zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca, bina içinde, dersliklerde, laboratuvarlarda, kütüphanede ve etüt odalarında meslek eğitiminizi dolu dolu alacaksınız. Kosova üniversitesi eğitim dili olarak, üniversitenin gençlerimize sunmakta olduğu bu avantajı kesinlikle değerlendirmek gerektiğini düşünmekteyiz. Kosova gibi, ekonomik anlamda bütçeyi zorlamayan bir ülkede eğitim almak büyük avantajdır. Halkının çoğu Müslüman olup, ayrıca kültürümüze ve yaşamımıza çok yakın halk ile yabancılık çekmeden anlaşabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!