Universum Üniversitesi

Universum Üniversitesi, Kosova’nın köklü eğitim araştırma merkezlerinden biridir. Hatta Kosova’nın ilk yüksek eğitimkurumlarındandır. Universum Üniversitesi sahip olduğu oldukça deneyimli ve profesyonel akademik personeli ile eğitim sektöründe ön sıralarda olmaya devam etmektedir.

Üniversitenin eğitim dünyasına sunmuş olduğu birçok farklı çalışma mevcuttur. Bunlar içinde en çok göze çarpanlar ise, işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve eğitim alanında yapılan çalışmalardır. Üniversitede 7 farklı alanda lisans programıverilmektedir. Lisans programının yanında bir de master ve doktora programı da bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan bu programları şöyle sıralayabiliriz: işletme ve yönetim, bankacılık ve finans, pazarlama ve iletişim, uluslararası iş, siyaset bilimleri, kamu yönetimi ve son olarak uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmalarıdır.

Universum Üniversitesi Sınıf Tipleri

Universum Üniversitesi derslikler, amfiler, konferans salonları, laboratuvarlar gibi birçok alanla öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin eğitim yönünden sağladığı bu avantajların yanında öğrencinin sosyal yaşamını kolaylıkla devam ettirebilmesi için de farklı alternatifler sunmuştur. Bu alternatiflerin içinde kütüphaneler, yurtlar, misafirhaneler, tiyatro salonları, spor tesisleri ve benzeri yapılar bulunmaktadır.

Üniversite eğitim ücreti olarak da oldukça uygun bir yol çizmektedir. Hem bu kadar kaliteli dem de bu kadar uygun ücrete sağlanan eğitim, birçok kişi için tercih nedeni olmuştur. Kosova’nın Türk kültürüne yakın bir konum sergilemesi de, Türk öğrenciler için uyum sürecini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında Universum Üniversitesi her sene gelen öğrenciler için oryantasyonlar düzenlemektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!