Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Gönlünde hukuk eğitimi almak olan gençlerimiz için hukuk fakültesi puanları, ülkemizdeki sınav sistemi zorlayıcı olabilmektedir. Ülkemiz şartlarında, üniversite sınavları olmadan giriş yapmak elbette mümkün değildir. Peki bu durumda, hukuk fakültesine gitmek isteyen ama başarılı olamayan ya da sınava girmek istemeyen öğrencilerimiz ne olacak? Size kendi memleketiniz kadar yakın bir ülkede hukuk fakültesinde eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunu ülkemize çok yakın olan, sürekli gidip gelebileceğiniz, kardeş ve dindaş bir ülkede yapabilirsiniz. Kosova kaliteli yükseköğrenim kurumları ile sizleri beklemektedir. Özellikle başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi hukuk fakültesi ile öğrencilerimize mükemmel bir eğitim fırsatı sunmaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi Hukuk Fakültesi:

Kosova üniversiteleri hukuk fakülteleri arasında, gençlerin eğitim alma hayali taşıdıkları okullardan biri olan Universum Üniversitesi Türk öğrencilerimiz için avantajlar sunmaktadır. Bunların başında, öğrencilerimizin sınavsız olarak okula kabul edilmesi gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesi başkentin en önemli eğitim kurumudur. 2000 li yılların başında bir kolej olarak başlayan eğitim hayatına, bugün son derece başarılı bir üniversite olarak devam etmektedir. Ülkenin ilk bilimsel eğitim merkezi bu kurumda açılmıştır. Hem Balkanlar’ın, Hem Doğu Avrupa’nın en önemli üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır. Kurum bir Avrupa üniversitesi olarak, mavi diploma veren, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren bir kurumdur. Ülkemiz yükseköğrenim kurumumuz tarafından da diplomalar tanınmaktadır.

Kosova üniversiteleri hukuk fakülteleri arasında, gençlerimiz için en cazip olan Priştine Universum Üniversitesidir. Üniversite dört senelik hukuk fakültesi eğitiminde, gençlerimize özel bir sistem uygulamaktadır. Bu sistem, İngilizce destekli eğitim sistemidir. Öğrencilerimizi, hukuk fakültesinde eğitim aldıkları dönem boyunca, İngilizce destekli şekilde eğitim almaktadır. Bu şekilde, hem ülkemizde bir fakülte gibi eğitim uygulamasına tabi olmakta, hem de ülkemiz hukuk mevzuatını öğrenmektedirler. Kosova üniversiteleri hukuk fakülteleri arasında, bu benzersiz avantajı sunan yegane okul, Universum Üniversitesidir. Dört senelik eğitimden sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için de gençlerimiz üniversitede eğitimlerine devam etme şansını yakalayabilirler.

Seçkin bir akademik kadro öğrencilerimize hukuk derslerini vermektedir. Ülkemizden de hocalar gelmekte ve dersler vermektedir. Okul genelinde ve özellikle hukuk fakültesinde son derece özenli bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Buna göre, öğrencilerimiz diğer öğrencilerle birlikte, yaratıcılıklarının, yeteneklerinin ve aldıkları eğitimi gösterebilecekleri bir ortamı yakalamaktadırlar. Grup çalışmaları da asla aksatılmaz ve bu noktada birçok çalışma yapılır. Seminer, konferans gibi sayısız etkinlikler öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri noktasında düzenli olarak yapılmaktadır.

Öğrencilerin sosyal yaşamlarına, ders dışında kendilerini geliştirmesine de önem verilmektedir. Spor tesisleri ve sanat merkezleri, öğrenci kulüpleri kampüs içinde sonuna kadar öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin sosyalleşmesi de birçok yabancı öğrenci ve Kosovalı öğrenci ile olacaklarından mümkündür. Son derece özel bir eğitim için bu seçkin kurum sizleri beklemektedir.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!