Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri öğrencilerimiz için çeşitli avantajlar içermektedir ve öğrencilerimiz kesinlikle bu avantajları değerlendirmelidir. Öğrencilerimiz bu üniversitelere sınavsız olarak kabul edilmektedir. Girişte bir sınav ya da puan şartı bulunmamaktadır. Belirli bir not ortalamasını tutturmak ve ülkemizde aranan kriterlerin olmaması da önemlidir. Ülkemizde üniversite sınavlarında, bilindiği üzere sınav şartı bulunmaktadır. Merkezi olan bu sınava girmeden ve belirli bir puan şartını elde etmeden kesinlikle öğrencilerimiz istedikleri fakültelere girme hakkını elde edemezler. Bunun yerine, istediğiniz fakültelere girme şansını sunan Kosova Üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Kosova bir öğrencinin eğitim alabileceği mükemmel bir ülkedir. Ekonomik anlamda öğrencilerin ve ailelerin bütçelerini zorlamayacka özelliktedir. Konaklamadan, yeme içmeye, ısınma ve barınmaya, ulaşıma kadar ücretlerin hepsi ekonomiktir.

Kosova Üniversitelerinde ve Universum Üniversitesinde Türkçe Eğitim Veren Bölümler:

Kosova Üniversiteleri, öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Lise diplomasının olması, yani öğrencilerimizin yasal anlamda sorunsuz şekilde liselerinden mezun olmaları yeterlidir. Lisenin türü de önemli değildir. Kosova Üniversiteleri, özellikle son derece talep gören Priştine Universum üniversitesi Türkçe eğitim verdiği bölümleri ile özellikle talep görür. Priştine Universum Üniversitesi, öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümler olarak, Okulun, hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği ve mimarlık fakültesi bölümlerinde öğrencilerimiz için Türkçe, Türkçe destekli eğitim verilmektedir.

Bu bölümlerde Türkçe destekli eğitim verilmesi, öğrencilerimiz için çok avantajlıdır. Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümler noktasında, üniversite bünyesinde bu bölümlerde Türkçe destekli eğitim verilmesinin yanında, ayrıca bazı derslere Türkiye’den, alalarında isim yapmış hocalar dersler vermek için katılmaktadır. Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümler öğrencilerimizin kendi dillerinde eğitim almalarını sağlamakla birlikte, aynı zamanda, Ülkemizdeki ilgili fakültelerde okutulan derslerin aynısını da içermektedir. Örneğin, hukuk fakültesinde, ülkemizdeki hukuk fakültelerinde okutulan dersler ve müfredat aynı şekilde okutulmaktadır. Bir önemli detay ise, başta Universum üniversitesi olmak üzere, üniversitelerde Avrupa Birliği müfredatı okutulmaktadır. Üniversitelerde hem Türk üniversiteleri müfredatı, hem de Avrupa üniversiteleri dersleri bir arada verilmektedir.

Diplomalar ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde tanınmaktadır. Ülkemizde diplomaların tanınması demek, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra, ülkemizde kariyer yapma şansını elde etmeleri anlamına gelmektedir. Sınavsız olarak bu seçkin üniversitelere girip, Türkçe eğitim alarak mezun olduktan sonra ülkenizde istediğiniz alanda kariyer yapma olanağında sahip olacaksınız. Bu avantaj sizi bir adım öne çıkaracak. Öte yandan, Avrupa ülkelerinde kariyerinizi yapma noktasında da önemli adımlar atabilirsiniz. Mutlaka bu eğitim şansını değerlendirmelisiniz. Kariyer olanaklarınızı kaçırmamalısınız. İstediğini mesleğin eğitimini almak için siz de harekete geçin ve şubelerimizden danışmanlık hizmetleri almayı atlamayın. Öğrenci danışmanlarımız detaylı şekilde bilgi vermek ve kayıt başta olmak üzere, birçok konuda destek vermek için sizleri beklemektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!