Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Kosova’nın başkenti olan Priştine, son derece önemli bir yüksek eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu kurumun adı Priştine Universum Üniversitesi’dir. Kurum eğitim hayatına 2005 yılında, bir kolej olarak başlamıştır. 2012 yılında kadar bu şekilde eğitim verdikten sonra, bu yıldan sonra, üniversite olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Üniversite, Avrupa Birliği eğitim sistemi ile uyumlu ve Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Üniversite, Doğru Avrupa üniversiteleri arasında sürekli yıldızı parlayan bir kurumdur. Üniversite diplomaları ülkemizde de tanınmaktadır. Bu öğrencilerimiz için son derece önemli bir avantajdır.

Üniversitenin Öğrencilerimize Sundukları Olanaklar:

Priştine Universum Üniversitesi, öğrencilerimize önemli kolaylıklar sunmaktadır. Bunların başında, öğrencilerimizin sınavsız olarak bölümlere kabul edilmesi gelmektedir. Öğrencilerimiz tamamen sınavsız ve puan şartı olmadan bölümlere kabul edilebilirler. Lise diploması yeterlidir. Öğrencilerimiz için bazı bölümlerde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Ülkemizden gelen hocalardan da dersler verilen üniversitelerde, mimarlık, inşaat mühendisliği ve hukuk fakültesi bölümlerinde eğitim İngilizce desteklidir. Ayrıca, hem Avrupa Birliği, hem de ülkemiz müfredatı verilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi diğer bölümlerinden bazıları ise, bilgi ve yönetim sistemleri bölümü, bilgisayar bilimleri bölümü, Avrupa çalışmaları bölümü, kamu yönetimi bölümü, uluslararası ilişkiler bölümü, pazarlama ve hakla ilişkiler bölümü, bankacılık ve finans bölümü, işletme yönetimi bölümü olarak sayılabilir. Okulun tüm bölümlerinde seçkin eğitmenler hizmet sunmaktadır ve öğrencilerin dersleri birebir takip etmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilerin az kişilik sınıflarda, inter aktif olarak, derslere maksimum katılmaları sağlanır. Öğrenciler ve öğretmenler arasında yakın ilişki vardır. Her öğrencinin kendi danışmanları bulunmaktadır. Kişisel yeteneklerin ortaya çıkması için eğitim sistemi özel uygulanır. Grup eğitimleri de okulda çok önemlidir. Sıkça bu şekilde çalışmalar yapılır. Bu şekilde öğrencilerin mesleki alanda deneyim kazanmaları sağlanır.

Universum Üniversitesinde iki kampus bulunmaktadır. Kampuslar altyapısı gelişmiş ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılar özelliklerdedir. Derslikler, amfiler, kütüphaneler son derece donanımlıdır. Öğrencilerin tüm kampus genelinde internet kullanmaları mümkündür. Etütler ve çalışma odaları öğrencilerin rahatça çalışabilecekleri şekilde düzenlenmektedir. Yurtlar, misafirhaneler, kafe ve yemekhane gibi alanlar, spor salonları, sanat salonları, konferans ve toplantı salonları da kampus alanında bulunmaktadır. Kampus içinde çok sayıda öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Bunlara üye olabilirsiniz. Öğrenci kulüplerinde çeşitli faaliyetler yürütülmektedir ve gerçekten sosyalleşme noktasında önemlidir. İlginizi çekenlere üye olabilirsiniz.

Üniversite, sosyal medya hesaplarına ve internet sitelerine sahiptir. Site üzerinden öğrencilerin de katılımı ile haberler, gelişmeler yayınlanmaktadır. Etkinliklerinizi, fotoğraflarınızı, çalışmalarınızı site üzerinden yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, sosyal medya hesaplarından okulu takip edebilirsiniz. Bilgi almak ve kayıt seçeneklerinden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizden her zaman bilgi alabilirsiniz. Kayıt kontenjanları, tarihleri, harç ödemeleri için kurumlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız eğitim yıllarınızda da sizinle olacaklardır. Bu fırsatı kesinlikle yakalamalısınız.

 

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!