Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Kosova, uluslararası anlamda, lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettiği ülkelerden biridir. Ülke konum itibariyle, Avrupa’nın tam ortasındadır ve Balkanlar coğrafyasında da merkezi noktada bulunmaktadır. Ülkemize de bir hayli yakındır. Tren, deniz ve hava yolu ulaşımı gayet uygundur. Birçok firma, hava yolu ve karayolu üzerinden seferler düzenlemektedir. Avantajları olması nedeniyle, Türkiye’den birçok öğrencimiz Kosova üniversitelerinde eğitim görmektedir.

Kosova Üniversitesinde Taban Puan Uygulaması:

Kosova Üniversiteleri, öğrencilerimize birçok avantaj sunmaktadır. Bunların arasında, kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye edeceğimiz üniversite Priştine Universum Üniversitesi’dir. Başkent Priştine’de bulunan üniversite, sadece Türk öğrenciler için değil, Kosova’lı ve yurtdışından birçok ülkeden öğrenciler için de son derece caziptir. Ancak, Türk öğrencilerimiz için elbette diğer ülke öğrencilerine kıyasla çok daha fazla avantaj sunulmaktadır.

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar noktasında, öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Herhangi bir taban puan şartı ve uygulaması söz konusu değildir. Sınav şartı da aranmamaktadır. Bu noktada, ülkemizden farklı olarak öğrencilerimiz için sınav şartı ya da belirli bir puan alma sistemi söz konusu değildir. Sınav sistemimiz ülkemiz için zorunlu ve olması gereken bir sistemdir. Kosova Üniversitelerinde, öğrencilerimiz bir sınava tabi tutulmamaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi giderek, Avrupa’da parlayan yıldız haline gelen bir yüksek eğitim kurumudur. Bu şeçkin kurumda, lisans öğrencisi olarak eğitim almak gerçekten büyük bir avantajdır. Üstelik, bunu taban puanları olmadan, bir sınav şartı da söz konusu değilken yapabileceksiniz. Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar konusunda size zorluk çıkarmayacak bir sistemle kayıt işlemlerini yaptığından, eğitim almak istediğiniz fakülteyi seçebilirsiniz.

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar uygulaması, Türk öğrenciler için söz konusu olmadığından, öğrencilerimiz istedikleri fakültelere kayıtlarını yaptırabilirler. Priştine Universum Üniversitesi, tüm bölümlerine öğrencilerimizi kabul etmektedir. Ayrıca, çok önemli bir detay olarak, belirtelim, hukuk fakültesinde, inşaat mühendisliği fakültesinde ve mimarlık fakültesinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bu üç, son derece geçerli meslek eğitimi veren fakültelerde, İngilizce eğitim almak kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Üniversitenin diğer bölümlerinde Türk öğrencilere her zaman destek verilmekte ve özel ilgi gösterilmektedir. Üniversite yıllarınızda zorlanmadan okulunuzda meslek eğitiminizi alabilirsiniz.

Üniversite son derece elit bir akademik kadroya sahip olup, derslerin hem teorik olarak, hem de pratik olarak verilmesine büyük önem gösterilmektedir. Ayrıca, kampus içinde sosyal faaliyetlere de önem verilmektedir. Sanat, spor ya da kültürel faaliyetlere önem veren bir öğrenci iseniz, bu sistemden çok memnun kalacaksınız. Öğrenci kulüplerine üye olabilirsiniz. Öğrenci temsilcisi sistemine dahil olabilirsiniz. Kampus içinde ve çevresinde spor aktiviteleri, yürüyüş, doğa gezileri yapabilirsiniz. Güzel ülke Kosova’da, Priştine ve diğer kentlerde seyahatler yapabilirsiniz. Gerçekten içinize sinecek öğrencilik yılları sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şubelerimizde sizleri bekliyoruz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!