Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi eğitim fırsatları ülkemizden eğitim almak için öğrencileri memnun etmektedir. Ülkemizde mevcut şartların gereği olarak sınav sistemi bulunmaktadır. Sınava girmeden ve belirli bir puanı kazanmadan hiçbir öğrenci istediği fakülteye giremez. Bu sistem öğrencilerimizin sınav sonuçlarına göre yerleşmesini sağlamaktadır. Ancak, elbette sadece stres yüzünden bile kaynaklanan bir nedenle, hak ettikleri bölümleri kazanamamalarına neden olur. Ülkemize yakın ülkelerde sınavsız şekilde öğrencilerimizi kabul eden üniversiteler de bulunmaktadır. Bu ülkelerin başında Kosova gelmektedir. Kosova dost ülkelerden biridir, Türk geleneklerine son derece yakın gelenekleri ile İslam dinini çoğunlukla benimseyen nüfusu ile bilinmektedir. Ayrıca, ülkede yaşayan Türklerin sayısı son derece fazladır. Öğrencilerimizin yabancılık çekmeyeceği bir ülkedir.

Kosova Üniversiteleri ve Yurtlar Hakkında:

Kosova sevimli ve yaşamın kolay olduğu şehirleri olan bir ülkedir. Başkenti Priştine’dir. Priştine hem doğal güzellikleri olan, hem de planlı altyapısı ile dikkat çeken bir kenttir. Şehirde bulunan üniversiteler, genç ve üniversiteli nüfusun kente renk katmasını sağlar. Bunların arasında ülkemizden gelen Türk öğrenciler de bulunmaktadır. Ülkemizden öğrenciler sına şartı olmadan kabul edilmektedir. Harç rakamları ekonomiktir ve öğrencilerimizi zorlamaz. Makul seviyelerdedir. İki taksitle ödenebilir. Genel anlamda yaşam giderleri de ekonomiktir. Ulaşım, yeme içme, barınma, ısınma gibi giderlerin karşılanması da kesinlikle zor değildir.

Kosova Üniversitesi yurtları öğrencilerin temiz ve huzurlu bir ortamda konaklamalarını sağlar. Priştine Universum üniversitesi başta olmak üzere, öğrencilerimizin rahat edeceği kampus yurtları bulunmaktadır. Kampus çevrelerinde bulunan yurtlarda ve pansiyonlarda da öğrencilerimiz kalabilirler. Yurtlar temiz, ısınma ve soğutma sistemleri olan, güvenli, çalışma odaları da olan alanlardır. Kız ve erkek öğrenciler için çeşitli yurt seçenekleri bulunmaktadır. Tek kişilik ya da birden fazla öğrencinin bir arada olacağı öğrenci yurtları bulunmaktadır ve öğrenciler bütçelerine göre seçim yapabilirler. Pansiyonlarda, kiralık oda ve dairelerde, evlerde öğrenciler kalabilirler. Kiralama yanında, satın alma seçenekleri de bulunmaktadır. Uygun fiyatlara ev satın alabilirsiniz. Araç kiralama ya da satın alma seçenekleri de uygun fiyatlara öğrencilerimizi beklemektedir. Bu fırsatlardan bütçenize uygun oranda yararlanabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi yurtları, genellikle okul yanında, kampus içinde ya da çevresinde bulunmaktadır. Öğrencilerimiz yakınlarda değil, mesafeli bir alanda konaklamak isterlerse, şehirlerin kesinlikle çok büyük olmadıklarını belirtelim. Ulaşım kesinlikle Kosova kentleri için sorun değildir. Bir yerden bir yere kolayca, fazla oyalanmadan, yollarda, trafikte kalmadan ulaşımı sağlayabilirsiniz. Kosova üniversitesi yurtları, kiralık oda ve evleri bakımlıdır. Kosova insanı Türk insanını sever ve sıcak davranır. Konaklayan öğrenciler bu ilgiden memnun kalır e yabancılık çekmezler. Kendi ülkelerinden çok farklı olmayan bu ülkede eğitim görmenin avantajını yaşarlar. Konaklama bilgileri ve programlanması için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan bilgi, destek alabilirsiniz. Öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçlarını, onlar henüz gelmeden önce bile planlamaktayız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!