Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova Üniversiteleri Olanakları

Son yıllarda, öğrencilerimiz tarafından Kosova üniversiteleri tercih edilmeye başlandı. Hem de yoğun olarak. Biz de, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin en avantajlı olanakları yakalamaları için emek sunmaktayız. Başta, başkent Priştine’de bulunan, Priştine Universum Üniversitesi olmak üzere, seçkin eğitim kurumlarında eğitim almanız için destek ve rehberlik hizmeti vermekteyiz. Çağrı merkezimiz, internet sitemiz ve ofislerimizle her zaman sizinle iletişime geçmeye hazırız.

Öğrencilerimize Sunulan Olanaklar:

Kosova Üniversitelerinde öğrencilerimiz gerçekten avantajlardan yararlanarak eğitimlerini almaktadırlar. Kosova Üniversiteleri olanakları açısından, öğrencilerimize geniş imkanlar sunmaktadır. Öncelikle, öğrencilerimiz bu seçkin eğitim kurumlarında sınavsız olarak girebilmektedir. Kosova Üniversitelerinde bir sınav, puan ya da taban puanı uygulaması bulunmamaktadır. Ülkemizde sınav sistemi bulunmakla birlikte, bu noktada bir uygulama söz konusu değildir. Hiçbir sınav uygulamasına tabi tutulmadan, sadece lise diplomanızla okula kaydınızı yaptırabilirsiniz. Lise diplomanız, meslek lisesi, Anadolu lisesi, düz lise şeklinde olabilir. Bu noktada bir ayrım bulunmamaktadır. Liseden mezun olarak diplomasını alan gençlerimiz kayıt için başvurabilirler.

Kosova Üniversiteleri olanakları bakımından, bir diğer özellik ise öğrencilerimizin İngilizce eğitim veren bölümlerde eğitim alabilme olanaklarıdır. Hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi, mimarlık fakültesi gibi geçerli mesleklerin eğitimlerinde öğrencilerimizin İngilizce eğitim alması son derece önemlidir. Bu çok önemli bir olanaktır. İngilizce destekli bölümlerde, ayrıca, ülkemizden gelen hocalardan dersler de verilmektedir. Bu durum, öğrencilerimizin eğitimlerine önemli katkı sağlamaktadır. Lisans eğitimleri yanında, öğrencilerimiz lisans tamamlama olanaklarından da yararlanabilirler. İki senelik ön lisans eğitimlerini alanlar ya da meslek lisesi mezunları, iki sene daha eğitim alarak lisans mezunu olarak üniversitelerden mezun olabilirler. Lisans tamamlama eğitimleri yanında, yüksek lisans ile doktora eğitimleri olanakları da öğrencilerimizi beklemektedir.

Ekonomik olanaklar da öğrencilerimizi memnun etmektedir. Kosova Üniversiteleri olanakları noktasında, öğrencilerimizin maddi anlamda kesinlikle zorlanmayacaklarını belirtelim. Kosova, son derece ucuz, yaşam giderleri de ekonomik olan bir ülkedir. Verilen eğitim kalitesine göre, öğrencilerin ödeyecekleri üniversite giderleri de gerçekten ekonomiktir. Orta halli bir aile, öğrencilerinin eğitim alması için Kosova üniversitelerini tercih edebilir. Öğrenci yurtları hem temiz, hem güvenli, hem de ucuzdur. Öte yandan, kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. Kiralık evlerde, dairelerde, odalarda kalabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte kalabilirsiniz. Birçok konaklama seçeneği sizleri beklemektedir.

Kosova Üniversitelerinde eğitim almak için oturma iznini rahatlıkla alabilirsiniz. Öğrencilerin zorlamayacak olanaklar bulunmaktadır. Kosova ülkemizden vize almamaktadır. Öğrencilerin bu ülkede kalması için izin alması çok daha kolay olmaktadır. Şubelerimizden destek alarak kolayca sizden istenen belgeleri temin edebilirsiniz. Kayıt sürelerini ve kontenjanlarını takip etmek için de yine öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kayıt sürelerini kaçırmayın ve Türk öğrencileri için belirlenen kontenjanları değerlendirin. En uygun şartlarda, yüksek eğitim kalitesinde olanakları yakalamak için siz de harekete geçin ve eğitim kararlarınızı verin.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!