Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova üniversiteleri mimarlık eğitimlerini almak için mükemmel seçenekler sunmaktadır. Bunların en önemlisi ise başkentin gözde eğitim kurumu olan Priştine Universum Üniversitesi’dir. Üniversite ilk kurulduğu yıldan bu yana, genç Kosova Cumhuriyeti’nin eğitim gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Üniversite fakülteleri ile hem ülkemizden gençlerin, hem Kosova’lı, hem de Avrupa’dan gençlerin dikkatini çekmektedir. Mimarlık fakültesi de hem eğitim kalitesi, hem de kayıt kolaylıkları ile gençlerimizin memnuniyetini kazanmaktadır. Mimarlık son derece önemli, kutsal denecek özelliklerde ve tarihi özellikleri olan bir meslektir. Aynı zamanda, son derece özenli bir eğitim gerektirir. İnsanların yaşayacağı, doğaya saygılı binalar yapmak ince bir eğitime ve öğrencilerinin yeteneklerinin gelişmesine bağlıdır. Priştine Universum Üniversitesi de sonuna kadar bu eğitimin hakkını vermektedir.

Universum Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova’nın başkenti Priştine, ülkenin en gelişmiş ve modern altyapısı olan kentidir. Universum Üniversitesi başkentin en özel noktalarından birinde bulunmaktadır. Üniversite iki kampustan oluşmaktadır. İyi eğitim, düşük harçlar mantığı ile hareket eden bir kurumdur. Öğrencilerinden çok az harç ödemesi alınmaya dikkat edilmektedir. Bu sayede, ülkenin mükemmel eğitim kalitesine nazaran, en uygun harç rakamları olan üniversitesidir denilebilir. Avrupa’da eserleri beğenilen, mesleklerinde otorite olan akademik personeli ile son derece beğenilen bir kurumdur. Ülkemizden hocalar da derslere katılmakta, özellikle Türk öğrenicilerimize ders vermektedir.

Kosova üniversiteleri mimarlık eğitimleri noktasında, okul öğrencilerimize son derece önemli avantajlar sunmaktadır. Mimarlık fakültesinde öğrencilerimize İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Ülkemizdeki mimari eğitimi derslerinin aynısı üniversitede okutulmaktadır. Öğrenciler, ders yılları süresinde, hem teorik hem de pratik şekilde mimari eğitimlerini almaktadırlar. Bu şekilde, mesleğe başlamaya hazır donanımlı bir mimar olarak hayata atılmaktadırlar. İster ülkemizde, ister yurtdışında kariyerinize başlayabilirsiniz. Diplomalar ülkemizde kabul edilmektedir. Mezun olunca, ülkemize dönerek, tekrar kaldığınız yerden yaşamınıza ve mimar olarak kariyerinize devam edebilirsiniz. İsterseniz Avrupa ülkelerinden tanından diplomanızla, AB ülkelerinde kariyer planları yapabilirsiniz. Birçok seçenek sizleri beklemektedir.

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova üniversiteleri mimarlık fakülteleri arasında öğrencilerimize geniş eğitim olanakları sunmaktadır. Mimarlık lisans eğitimleri yanında, lisans tamamlama ya da yüksek lisans ile doktora eğitimlerini de üniversite vermektedir. Öğrencilerimizin Avrupa’dan birçok öğrenci ile birlikte bu seçkin kurumda eğitim alabilmesi büyük bir şanstır. Kampus birçok öğrenciden, yani kozmopolit bir ortamdan oluşmaktadır. Öğrenci dernekleri ve kulüpleri gençlerin sosyalleşmesini sağlamaktadır. Öte yandan, derslerden kalan zamanlarınızda spor, sanat gibi sosyal aktiviteler yapabilirsiniz.

Mimari derslerinde öğrencilerin zekalarını ve yeteneklerini ön plana çıkaran çalışmalar yapılmaktadır. Grup çalışmaları da eğitimde çok önemlidir. Sürekli grup çalışmaları ile öğrencilerin meslek eğitimlerinin mükemmel şekilde verilmesi sağlanır. Öğrenciler ileride meslek hayatlarında acemilik çekmezler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak, önerimiz bu üniversiteyi seçmeniz ve seçkin, şanslı bir öğrencisi olmanızdır.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!