Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Kosova Üniversiteleri Lisans Tamamlama

Ön lisans mezunları olan öğrencilerimiz, lisans eğitimlerine devam etme şansını yakalayarak lisans mezunu olarak üniversite diplomalarını alabilirler. Bu şans her zaman ön lisans öğrencilerimizi beklemektedir. Önemli olan karar vermek ve eğitime emin adımlarla devam etmektir. Ön lisans eğitimleri birçok farklı fakülte bünyesinde verilmektedir. Adalet yüksekokulu, işletme, iktisat, ön muhasebe, elektrik teknisyenliği gibi birçok alanda öğrencilerimiz ön lisans eğitimlerini alabilirler. Bundan sonra, uygun şartlarda eğitimlerine devam ederek, lisans diplomalarını alabilirler. Ülkemizde, lisans tamamlama eğitimleri sınava tabidir. Sınava hazırlandıktan sonra, öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre ilgili fakültelerde eğitimlerine devam edebilirler. Ülkemiz için bu sistemin gereken ve normal olduğunu belirtmek gerekir. Bir de yurtdışında, sınavsız şekilde Türk öğrencilerimizi kabul eden üniversiteler bulunmaktadır. Bu noktada, Kosova üniversiteleri lisans tamamlama olanakları sunan, Priştine Universum Üniversitesi’nde eğitim alabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Lisans Tamamlama:

Kosova Üniversiteleri lisans tamamlama eğitim seçeneklerinden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz için Priştine Universum Üniversitesi olanaklarını önermekteyiz. Üniversite başkent Priştine’de bulunmaktadır. Kurum 2005 yılında, kolej olarak eğitim hayatına başlamış olup, 2012 yılında bu yana üniversite olarak eğitim hayatına halen devam etmektedir. Avrupa Birliği üniversitelerinden biri olarak, Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim verilmektedir. Mezun olan gençler, bir Avrupa üniversitesinden mezun olduklarından, tüm ülkelerde de mezun olarak kabul edilmektedir. Modern ve iki adet kampustan oluşan üniversitede son derece seçkin eğitim verilmektedir.

Kosova Üniversiteleri lisans tamamlama olanakları yönünden, öğrencilerimizi memnun eden Priştine Universum Üniversitesi, sınavsız ve puan esası olmadan öğrencilerimizin eğitim almasını sağlamaktadır. Lisans tamamlama noktasında, öğrencilerimizin sadece önlisans diplomalarını ibraz etmeleri yeterlidir. Bundan başka bir şart, bir sınav puanı, bir not ortalaması şartı bulunmamaktadır. Öte yandan, öğrencilerimiz lisans tamamlama eğitimleri noktasında, ilk iki yıllarını tekrar okumak zorunda kalmayacaktır. Üçüncü sınıftan başlayarak, kalan senelerini tamamlamaları söz konusu olacaktır. Sene kaybı olmadan lisans eğitimlerinizi alma şansını yakalayacaksınız. Birçok bölümde lisans tamamlama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunlardan biri de hukuk fakültesidir. İki senelik adalet yüksek okulu mezunları, diplomaları ile kaydolabilirler. Bundan sonra, iki sene daha eğitim alarak hukuk fakültesinden mezun olabilirler. Üstelik, Universum Üniversitesi hukuk fakültesinde Türk öğrencilerimiz için İngilizce destekli eğitim uygulanmaktadır.

İşletme bölümlerinde de iki senelik ön lisans eğitimlerini alan gençlerimiz, iki sene daha eğitim alarak lisans diplomalarını alabilirler. Lisans tamamlama öğrencileri, lisans öğrencileri ile aynı sınıflarda eğitim almaktadır. Kesinlikle okul tarafından hiçbir ayrım yapılmamaktadır. Kaldı ki, üniversite yönetim ve eğitim ilkeleri noktasında, öğrencilerin medeni bir ortamda eğitim almalarını sağlamaktadır. Hem bireysel eğitim, hem de grup eğitimleri yapılmaktadır. Öğrencilerin, bireysel anlamda yeteneklerini ve bilgilerini en doğru şekilde kullanmaları sağlanmaktadır. Grup eğitimleri ise öğrencilerin kariyerlerinden başarılı olmaları için özel olarak tasarlanmaktadır.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!