Universum Üniversitesi

Kosova Öğrenci Rehberi, Yaşam ve Giyim, Gıda, Beslenme Masrafları

Kosova huzurlu, doğal dokusu bozulmamış, medeni insanların yaşadığı, sanat ve kültür noktasında gelişmiş, eğitim oranı yüksek bir ülkedir. Genel anlamda, ülkede eğitime son derece önem verilmektedir. Okuma yazma oranı yüksektir. Kosova bağımsızlığını kazanması ile birlikte, üniversitelere de çok önem vermiştir. Birçok önemli üniversite kurulmuştur. Bunlardan biri de, başkent Priştine’de bulunan, ilk olarak kolej şeklinde eğitim veren ve halen üniversite olan Priştine Universum Üniversitesi’dir. Üniversite, Türk öğrencilerine sonuna kadar kucak açmaktadır. Sınavsız olarak öğrencilerimiz, sadece lise diploması ile kabul edilmektedir. Bundan başka, bir not ortalaması, taban puan şartı aranmamaktadır. Oldukça avantajlı, hatta kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Kosova Öğrenci Rehberi, Bir Öğrenci İçin Merak Edilenler:

Kosova öğrenci rehberi, yaşam ve giyim, gıda, beslenme masrafları detayları, bir öğrenci ve ailesi için en merak edilen noktalardır. Sonuçta maddi durumların zorlanması halinde, bir gencin yurtdışında eğitim alması da mantıklı olmaz. Yurtdışında eğitim almak için,öğrencilerin de zorlanmandan, ekonomik anlamda avantajları yaşayarak o ülkede bulunmaları gerekir. Kosova ekonomik anlamda, öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Bereketli ülkede yeme, içme giderleri son derece ekonomiktir. Konaklama, ısınma, barınma giderlerinin de bütçe zorlamayacağını belirtelim.

Kosova öğrenci rehberi, yaşam ve giyim, gıda, beslenme masrafları bakımından, ülkenin bir öğrenci için son derece avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Buna göre, başkent Priştine başta olmak üzere, ülke genelinde birçok Müslüman din kardeşimiz yaşamaktadır. Ülkede hakim dinlerin başında İslamiyet gelmektedir. Ayrıca, başkent sınırları içinde birçok Türk yaşamakta olup, Türk mahallesi de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz kesinlikle yabancılık çekmezler. Türkler ve Müslümanlar dışında diğer halklar da birbirlerine karşı son derece medeni, saygılı ve hoşgörülüdür.

Kosova öğrenci rehberi, yaşam ve giyim, gıda, beslenme masrafları açısından, orta halli bir ailenin rahatlıkla karşılayabileceği düzeydedir. Yurtlar ve kiralık daireler ile odalar temiz ve huzurludur. Güvenlidir. Üniversite içinde bulunan kampusta, restoran, kafe, yemekhane gibi uygun fiyatlı yerler bulunmaktadır. Üniversiteye yakın durumda olan, bu şekilde uygun fiyatlara hizmet sunan birçok tesis olduğunu da ekleyelim.

Öğrencilerimiz, başkent Priştine’de bulunan Priştine Universum Üniversitesi’nde sınavsız kabul ile kayıtlarını yaptırabilirler ve eğitim alabilirler. Kayıt tarihleri ve kayıt şartları ile üniversite hakkında tüm bilgiler, merak edilenler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Siteden, çağrı merkezimizden ve yüzyüze danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Eğitim yıllarınızda kesinlikle Priştine’de yabancılık çekmeyeceksiniz. Tam tersine, ofislerimiz olarak her zaman yanınızda olacağız. Öte yandan, sıcak ve kültürü bize çok yakın olan Kosova Halkı ile içiçe olma şansını yakalayacaksınız. Siz siz olun, bir Türk genci olarak, bu özel ülkede eğitim alma şansını kaçırmayın. Birçok fırsat üniversitede sizleri bekliyor.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!