Kosova'da Eğitim Türkçe Eğitim

Kosova’da Eğitim İngilizce Eğitim

Kosova, Balkanlar coğrafyasının genç ülkelerinden biridir. Ülke bağımsızlığını 2008 yılında ilan etmiştir. Bu huzur dolu ülkenin sınırları içinde Türkler de yaşamaktadır. Ancak, ülkede bulunan Türkler sadece Kosova vatandaşları değildir. Son derece avantajlı ve kaliteli yapıları ile Kosova Üniversiteleri, Türk gençlerinin ilgisini çekmektedir. Öğrencilerimiz, haklı olarak fakülte eğitimlerini almak üzere Kosova Üniversitelerini tercih etmektedir. Tercih edilen üniversitelerin başında başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir. Üniversite avantajlıdır ve öğrencilerimizi beklemektedir. Kosova’da eğitim İngilizce eğitim imkanı sunan yüksek eğitim kurumudur.

İngilizce Eğitim Seçenekleri:

Kosova’da eğitim İngilizce eğitim deyince akla ilk gelen kurum, Priştine Universum Üniversitesi’dir. Kurum 2005 yılında bir kolej olarak eğitim hayatına başlamıştır. Kolej statüsünden, 2012 yılında çıkarak üniversite olarak eğitim faaliyetlerine devam etmiştir. Bugün, ülkenin en başarılı üniversitesi olarak, başta Türk öğrenciler olmak üzere, Kosovalı ve Avrupalı öğrencileri ağırlamaktadır. Üniversitenin Türk öğrenciler için ayrı bir yeri vardır. Kosova’da eğitim, İngilizce eğitim yapan kurumların başında gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerimizi sınavsız şekilde kabul etmektedir. Girişte, ülkemizdeki sistemden farklı olarak bir sınav şartı aranmamaktadır. Diplomalarınızla bu seçkin üniversitenin bir parçası olabilirsiniz. Lise diploması yeterlidir ve hangi tür lise olduğu önem taşımamaktadır. Bu nedenle, meslek lisesinden, Anadolu lisesine, düz liseye kadar tüm mezunlar bu şansı elde edebilirler.

Universum Üniversitesi’nde İngilizce destekli fakülteler bulunmaktadır. Bunlar Türk öğrenciler için özel eğitim vermektedir. Hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği fakültesi ve mimarlık fakültesi bu bölümlerdir. Türkiye’den hocalar da derslere girmektedir ve gençlerimize eğitim vermektedir. Diğe bölümler için de öğrencilerimizin mesleki eğitimlerini en iyi şekilde almaları noktasında destek verilmektedir. Üniversitenin bölümlerinde seçkin ve öğrencilerin yaratıcılıklarını öne çıkaran eğitim fırsatları bulunmaktadır. Ayrıca, grup eğitimlerine de çok önem verilmektedir. Öğrenciler, mezun olduklarında mesleklerini en iyi şekilde yapacak konuma gelmektedirler.

Universum Üniversitesi iki kampustan oluşmaktadır. Öğrencilerin eğitim yıllarını mükemmel şekilde geçirmeleri için uygun altyapılar bulunmaktadır. Etütler, bilgisayar odaları, çalışma sınıfları, amfiler hepsi, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları içindir. Öte yandan, öğrencilerin sosyal faaliyetlerini en iyi şekilde yürütmeleri için kampusta uygun tesisler bulunmaktadır. Spor salonları, kütüphane, öğrenci kulüpleri, sanat merkezleri gibi kurumlar öğrencilerin dolu dolu zaman geçirmeleri içindir. Bu üniversitede meslek eğitiminizi almakla birlikte, aynı zamanda sosyal faaliyetler noktasında da doyurucu bir öğrencilik yaşayacaksınız.

Mezun olduktan sonra, ülkemizden denklik noktasında tanınan diplomalarınızla kariyerinize başlayabilirsiniz. Kamu kurumlarında ya da özel sektörde çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Ayrıca, önemli bir detay ise, Avrupa ülkelerinden de diplomaların tanınmasıdır. Birçok Avrupa ülkesinde diplomalarınızla kariyerinize başlayabilirsiniz. Bu şekilde, hem yurt dışında, hem de yurt içinde çalışma alanlarını değerlendirebilirsiniz. Tür öğrenciler için İngilizce destekli yüksek lisans ve doktora seçenekleri de bulunmaktadır.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!