Kosova Üniversitelerinde Denklik

Kosova Üniversitelerinde Denklik

Kosova Üniversitelerinde Denklik bakımından, ülkemizde tanınan diplomalarıyla öğrencilerimizi memnun etmektedir. Gerek eğitim kalitesi, gerekse Kosova Üniversitelerinde Denklik kriterleri bakımından tam uyumlu olması noktasında başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi dikkat çekmektedir. Üniversite 2005 yılında kurulmuştur ve ilk kurulma amacı kolej olarak eğitim vermesidir. Bundan sonra, eğitim hacmini genişleten kurum, 2012 yılından günümüze üniversite olarak hizmet sunmaya devam etmektedir. Bir üniversite olarak, içi son derece dolu olan bir kurumdur. Elit bir eğitim sistemi, alanında başarılı, otorite olan hocalar dersleri vermektedir. Türk öğrencilere özel eğitim sistemi uygulanmakta olup, bazı derslere Türkiye’den gelen önemli hocalar girmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi Denklik Avantajı:

Kosova Üniversitelerinde Denklik kriteri açısından, Universum üniversitesi birçok avantajı içeren özelliktedir. Üniversite Balkanlar coğrafyasında en önemli eğitim kurumlarından biridir. Kuruma verilen önem sadece Kosova ile sınırlı değildir. Bir Avrupa üniversitesidir. AB üniversitelerinde olması gereken kriterlerden olan, Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim verilmektedir. Bu özellik, es geçilmeyecek bir ayrıntıdır. Öğrencilerimize mezun olduklarında mavi diploma verilmektedir. Bu diploma, Europass olarak adlandırıldığından, mezun gençler Tüm Avrupa ülkelerinde kariyerlerini yapabilirler. Yani, bu okulda eğitim alan gençlerimizin çalışma alanları ve ülkeleri sadece ülkemizle sınırlı değildir. AYnı zamanda birçok Avrupa ülkesinde de görevlerinizi yapabilirsiniz. Denklik detayı noktasında, Universum Üniversitesi mezunları olan Türk gençleri, ülkemizde tanınan diplomaları ile ülkemizde birçok alanda kariyerlerine başlayabilirler. Fakülteden mezun olduktan sonra, ülkemizde tanınan diplomanızla, isterseniz kamu alanında, isterseniz özel sektörde çalışmak üzere programlarınızı yapabilirsiniz.

Universum Üniversitesi’nin denklik kriterleri noktasında, öğrencilerimizin bu elit kurumda lisans eğitimlerini aldıktan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine de devam edebilirler. İsterseniz bu üniversitede, isterseniz, ülkemizde ya da yurtdışında birçok üniversite bu eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Universum üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam etmeye karar veren gençlerimiz, bu eğitimlerinden alacakları diplomaların da denklik kriterlerine uygun olduğunu belirtelim.

Universum üniversitesi Türk öğrencilerimizi sınav şartı olmadan, yani ülkemizden farklı şartlara kabul etmektedir. Lise diploması almak yeterlidir. Hangi liseden gençlerimizin mezun olduğunun bir önemi de yoktur. Kolej, Anadolu Lisesi, düz lise ya da meslek liseleri olabilir. Gençlerimiz kayıt için belirli bir puan sistemine ya da not ortalaması esasına da dayalı şekilde kuruma girmezler. Sadece lise diploması ve öğrencilerimizden istenen bazı belgelerin ibraz edilmesi yeterli olacaktır.

Kurumla ilgili temasa geçmek için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden bilgi alabilirsiniz. Profesyonel öğrenci danışmanlarımız her zaman, bu seçkin eğitim kurumunda eğitim almaları için yardımcı olmaya hazırdır. Bu seçkin okulda eğitim alma şansını yakalayarak, adım adım başarı basamaklarını çıkabilirsiniz. Mezun olduğunuzda, mükemmel bir meslek eğitimi ve geçerli, denklik esaslarına uygun olan diplomanız sizin elinizde olacaktır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!