Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi (AUK) 2008 yılında kuruldu ve 2009 yılında akademik programlar sunmaya başladı. Üniversite, Priştine’nin bir banliyösü olan Kacaniku’da bulunuyor. ‘Kosova’ adı, eski Yugoslav Kosova Cumhuriyeti’nin Arnavutça ve Sırpça adıdır. Üniversite adını tüm Kosova halkının çıkarlarını temsil etmesinden alıyor.

Üniversitesi, farklı ülkelerden yüksek öğretim kurumları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve Kosova’daki genel nüfus arasında yüksek öğrenim kültürünü artırmak amacıyla kurulmuştur. Bu, hem lisans hem de lisansüstü akademik programlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Üniversite, işletme, hukuk, siyaset bilimi, ekonomi, bilişim ve bilgisayar bilimi gibi çeşitli alanlarda 42 lisans ve 20 yüksek lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler eğitim dilleri olarak İngilizce, Arnavutça ve Kosovaca arasından seçim yapabilirler.

Kosova Amerikan Üniversitesi Bölümleri

Bölümleri
Satış ve Müşteri Hizmetleri
Yazılım Geliştirme Teknikerliği
İş Sağlığı ve Güvenliği

Üniversite hem lisans hem de lisansüstü çalışmalara odaklanmaktadır. Her akademik yıl iki yarıyıldan oluşur: yaz yarıyılı ve kış yarıyılı. Akademik takvim on iki aydan oluşur; her ayın on iş günü ve on bir günlük hafta sonu vardır. Her yarıyıl, sınav, tatil ve yaz tatili ile birlikte yedi ay sürer. Her yarıyıl sonunda sınav yapılmaz; bunun yerine, öğrenciler akademik yılın sonunda kapsamlı bir sınava girerler.
Öğrenciler, belirli şartları yerine getirmeleri halinde ikamet statüsü olmadan üniversiteye devam edebilirler. 12 yıllık zorunlu eğitimi tamamlamış ve 1’den 5’e kadar bir ölçekte en az 3 genel not ortalaması ile Kosovalı veya Arnavut bir liseden mezun olmuş olmalıdırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kosova Amerikan Üniversitesinin şartları arasında lise mezuniyeti ve lise diploması yeterlidir. Üniversite bölümlerinin tercih ettiği sınava girmeden istediğiniz işi yapmanızı sağlayan bir eğitim alabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi yurtlarında öğrenciler bireysel veya 2-3 kişilik gruplar halinde kalabilmektedirler. Yurtlar kız ve erkek yurtları olarak ayrılmakta ve güvenlik kameraları ile sürekli izlenmektedir. Odalar ortopedik yatak, telefon, kitaplık ve çalışma masası gibi olanaklarla donatılmıştır.

GPA, dil sınavı puanları ve başvurmak istedikleri her program için yazılı sınav veya mülakat. Tüm bu gereksinimler, AUK’deki tüm akademik programlar için yüksek standartların korunmasına yardımcı olur.
Bu Üniversite, Kosova’nın her yerinden öğrencilere, nerede doğduklarına veya başvuru sahibi veya öğrenci statüsüne bakılmaksızın eğitim vermektedir. Üniversite, tüm öğrenciler için kaliteli eğitim programları sağlamaya yardımcı olan katı kabul koşullarıyla yüksek standartları korur.

Tercih Sebepleri

Kosova Amerikan ÜniversitesiKosova Amerikan Üniversitesi
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!