Kosova'da Türkçe Üniversite

Kosova’da İngilizce Üniversite

Kosova’da İngilizce eğitim alabileceğinizi, Kosova’da İngilizce üniversite eğitimi alma şansınız olduğunu, bu üniversitenin de son derece seçkin bir kurum olduğunu biliyor muydunuz? Kosova, yaklaşık olarak on yıl önce bağımsızlığı ilan eden bir ülkedir. Bu güzel ülke, iç savaşın ardından kendini toparlamış, huzur dolu bir hale bürünerek, cumhuriyet olarak varlığını kabul ettirmiştir. Kosova Cumhuriyet halkı, çeşitli etnik gruplardan oluşmakta olup, bunların önemli kısmı Türk soydaşlarımızdan oluşmaktadır. Ülkenin geçmişinde, uzun yıllar Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Bu nedenler sayesinde, Kosova halkı kültürümüzle çok yakın bir hayata bakışa, geleneklere sahiptir. İngilizce ülkede yaygın olarak konuşulan dillerden biridir, ayrıca, ülkemizle Kosova Cumhuriyeti arasında son derece yakın ilişkiler bulunmaktadır.

Kosova’da İngilizce Üniversite Priştine Universum üniversitesi:

Kosova’da İngilizce eğitim yaygındır kaldı ki konuşulan dillerden biri İngilizce. Üniversite eğitimlerine son derece önem verilir. Okuma yazma oranı ile üniversite mezunlarının sayısı dikkat çeken şekilde yüksek oranlardadır. Öte yandan, Türk öğrencilerin de üniversitelerde eğitim alma şansı bulunmaktadır. Ülkemizden, sınavsız şekilde giriş yaparak, üniversite eğitimi almak için başvurabilirsiniz.

Avantajları ve hatırı sayılır şekilde kaliteli eğitimden yararlanmak için Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Bu üniversite, Türkiye’den gelen öğrenciler için Kosova’da İngilizce eğitim yapan önemli bir kurumdur. Universum Üniversitesi, Avrupa ülkeleri, eğitim otoriteleri tarafından takdir edilen bir okuldur. Kosova’nın yüksek eğitim kalitesini artıran, simge olan bir kurumdur. Türk öğrencilerimize sunduğu avantajlar kesinlikle dikkate alınmalıdır.

Üniversitenin hukuk fakültesi, mimarlık ve inşaat mühendisliği fakültesi bölümlerinde Türkiye’den gelen öğrenciler için İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bu durum öğrencilerimiz için gerçekten avantajlıdır. Son derece tercih edilen, ülkemizde yüksek puanlara eğitim yapılabilen bu fakülte eğitimlerini Kosova’da, son derece seçkin bir okulda, İngilizce destekli olarak alabilirsiniz. Bölümlerde ülkemizdeki dersler aynı şekilde okutulmaktadır. Ayrıca, seçkin eğitim kadrosunun yanında, ülkemizden hocalar gelerek birçok derse girmektedir. Bu şekilde,öğrencilerimiz ülkemizdeki eğitimle aynı seviye ve kalitede mesleki eğitimlerini almaktadır.

Universum Üniversitesi’nin diğer bölümlerinde de öğrencilerimiz için avantajlar bulunmaktadır. Diplomalar ülkemizde tanınmaktadır ve istediğiniz çalışma alanları için fakülte mezunu olarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Öte yandan, Avrupa Ülkelerinde kariyer hayali olan gençlerimiz, geçerli diplomalarıyla bunu da gerçekleştirebilirler. Önemli olan, son derece kaliteli ve elit bir okulda, uygun şartlarda, sınav sistemi olmadan eğitim almak ise, Universum üniversitesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Universum Üniversitesi öğrencileri için en uygun harç giderlerini belirlemektedir. Eğitim kalitesinin yüksek, harçların ise mümkün olduğu kadar ekonomik olması okul en temel ilkelerinden biridir. Bu noktada, öğrencilerin sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine ve sosyal haklardan yararlanmalarına da çok önem verilmektedir. Her imkandan, her öğrencinin yararlanması, eşitlik ve adalet ilkesi üniversite eğitiminde temel ilkeler arasındadır.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!