Kosova’da Gezilecek Yerler

Kosova’da Gezilecek Yerler

Kosova şüphesiz ki Balkanların en gözde ülkesinden birisidir. Gerek insanları, gerek tarihi, gerekse bozulmamış o muhteşem doğası ile kendine hayran bıraktıran bir yer. Bunun yanı sıra o enfes yemeklerini de es geçmek mümkün değil…

Kosova’ya gelince ilk gezilecek yerlerden birisi başkent Priştina. Başkent olmasının yanı sıra Kosova’nın en büyük şehridir. Bu şehirde tarihi camileri ve binaları görmek mümkün. Fatih Sultan Mehmet Camii, Büyük Hamam, Priştina Müzesi, Sultan Murat Camii bu güzel yerlerden sadece birkaçı. Ayrıca Priştina ya gitmişken o güzel dönerler ve kebapları tatmamak olmaz. Ayrıca burada büyük ve gösterişli alışveriş merkezlerinden ziyade daha çok pazarlar ön saflarda geliyor…

Kosova’nın Turistik Mekanları

Kosova’daki gezilecek yerlerden bir diğer sırada Prizren var. Tıpkı Priştina da olduğu gibi burada da Osmanlı esintilerine rastlıyoruz. Dikkati çeken ilk yer uzun ve ihtişamlı mimarisi ile göz dolduran Sinan Paşa Camii oluyor. Taş Köprü, Şadırvan, Prizren Kalesi ve sayamadığım diğer mimari eserler de gezilecek yerler arasında ön sıralarda. Bu şehre gelipte kolay kolay gitmek mümkün değil. Ayrıca burada Türklerden oluşan Mamuşa köyü bulunuyor. Gerçekten İnsanın Ruhunu dinlendiren bir yer Mamuşa. Akıl almaz doğası ve mest edici tarihi köşeleri ile bambaşka bir yer.

Kosova’da gezilecek yerlerin devamında İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un babasının doğduğu İpek şehri, şehri ikiye ayıran çayı ile Mitrovisa, Gilan, Vıçıtırın geliyor.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!