Kosova'da Eğitim Ücretleri

Kosova’da Eğitim Ücretleri

Kosova, Balkanlar coğrafyasının en güzel, huzurlu ve gerçekten yaşanılası ülkelerinden biridir. Kosova Cumhuriyeti olarak bağımsızlığını ilan eden ülkede, Kosova Halkı huzur içinde, barış içinde yaşamaktadır. Kosova Halkı birçok etnik kültürden oluşmakla birlikte, çoğunluğunun Türk soydaşlarımızdan meydana geldiğini belirtmek yanlış olmaz. İslam dini de ülkedeki dinlerden biridir. Din kardeşlerimiz bu ülkede mutlu şekilde yaşamaktadır.Osmanlı etkisi ülkenin her yerinde kendisini göstermektedir. Osmanlı İmparatorluğu, Balkanlar coğrafyasına uzun yıllar egemen olmuş ve barış getirmiştir. Bu etki halen devam etmektedir. Türkiye ile Kosova kardeş ülkelerdir. Ülkenin üniversitelerinde birçok gencimiz üniversite eğitimi almaktadır. Bunun birçok nedeni vardır. İlk tercih edilen üniversite ise Priştine Universum Üniversitesidir.

Kosova Eğitim Ücretleri ve Universum Üniversitesi

Kosova 2008 yılında tam anlamıyla bağımsızlığını ilan eden, genç bir ülkedir. Ülkede yaşam huzur içinde, medeni şekilde sürer. Barışını sağlamış, genç ve modern bir ülkedir. Avrupa coğrafyasında, özellikle Balkanlar da merkezi konumda olan bir ülkedir. Bereketli toprakları ve sanayi ile ekonomisi olumlu durumdadır. Ekonominin iyi olması, ülkede yaşam giderlerinin ucuz olmasını sağlamaktadır. Konaklama,ısınma, yeme içme, barınma giderleri son derece ekonomiktir. Ülke politikası gereği, ülkede eğitime son derece önem verilmektedir. Okuma yazma oranı yüksektir, üniversite mezunlarının sayısı hayli fazladır. Bunun en önemli nedeni, eğitim politikaları gereği, Kosova’da eğitim ücretleri rakamlarının son derece ekonomik olmasıdır.

Başta ülkenin en talep gören üniversitesi olan, Priştine Universum Üniversitesi olmak üzere, Kosova’da eğitim ücretleri gerçekten çok uygundur. Universum Üniversitesi ilke olarak, en elit ve kaliteli eğitimi en uygun harç miktarlarında vermeyi hedeflemektedir. Üniversite harçları, ülkemizle de kıyaslandığında neredeyse komik denecek rakamlarda seyretmektedir. Normal bir kolejin fiyatının da altındadır. Universum Üniversitesi, harç miktarlarını her fakülteye ayrı belirler. Her fakültenin harç miktarı ayrıdır. Ödemeler ayda iki kez, sömestrelerin başlarında alınmaktadır. İki taksit öğrencilerin ödemelerini kolaylaştırmaktadır. Universum Üniversitesi öğrencilerin ödemelerini yapmaları için yardımcı olmaktadır. Fiyatlar mümkün olduğu kadar makul tutulmaktadır.

Kosova’da eğitim ücretleri belirlenirken kesinlikle kar oranları hesaplanmaz. Öğrencilerin eğitimlerini mutlu şekilde ve kaliteli olarak almaları hedeflenir. Universum Üniversitesi, Türkiye^den öğrencileri hiçbir sınav sistemi ya da puan kuralı olmadan kabul etmektedir. Harçlar ise diğer öğrencilerden daha yüksek kesinlikle değildir. Tüm öğrenciler için aynı harç rakamları söz konusudur. Öğrenciler uygun rakamlarda yurt ve kiralama seçeneklerinden yararlanabilirler. Kosova, genel anlamda ucuz bir ülke olduğundan, ülkemizden giden orta halli bir genç, zorlanmadan eğitim yıllarını geçirebilir.

Universum Üniversitesi, İngilizce destekli bölümleriyle, denklik açısından uygun diplomaları ile gençlerimiz için son derece avantajlı bir kurumdur. Bu huzurlu ve medeni üniversitede başarılı bir fakülte eğitimi alabilir,mutlu anılar yaşayabilirsiniz. Mutlaka seçiminizi Universum üniversitesinden yana yapın, seviyeli ve oturmuş bir eğitime ulaşın.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

 

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!