Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova Üniversitesinde Denklik

Yurtdışında üniversite eğitimi, bir başka deyişle lisans eğitimi almak isteyen gençlerimizin ilk tercihlerinden biri Kosova Üniversiteleridir. Bunun elbette birçok nedeni vardır. Kosova, Balkanlar’da, Avrupa’nın ortasında, en merkezi kısmında bulunan dost hatta kardeş ülkelerden biridir. Ülkemize herhangi bir vize uygulaması söz konusu değildir. Öğrenciler için oturma izni almak son derece kolaydır. Ülke sınırları içinde, özellikle başkent Priştine’de birçok seçkin üniversite bulunmaktadır. Bunların başında, öğrencilerimiz çok ilgi gösterdiği Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir.

Başkentin Gözde Üniversitesi ve Denklik Bilgileri:

Başkentin gözde yüksek eğitim kurumu Priştine Universum Üniversitesi, 2005 yılında, özel okul yani kolej olarak eğitim hayatına başlamıştır. Seçkin eğitimine günümüzde üniversite olarak devam etmektedir. Okulun kolej olarak eğitim vermesi elit bir eğitim ve öğretim seviyesinin belirlenmesinde, kalitenin saptanmasında çok önemli avantajları olmuştur. Okulun misyonu, modern eğitimle, hayata emin adımlarla basan, ufukları geniş olan, kendine güvenen öğrenciler yetiştirmektir. Meslekli eğitimin mükemmel olması için de özel önem verilmektedir.

Kosova Üniversitesinde Denklik açısından, öğrencilerimizi memnun etmektedir. Doğru Avrupa Üniversiteleri kıyaslandığında, kaliteli ve ülkemizden seçkinliği kabul edilen eğitim sistemleri söz konusudur. Bu sayede, seçkin üniversitelerden alınan diplomalar ülkemizde tanınmaktadır. Mezun olduğunuzda, diplomanızla ülkemizin resmi yükseköğrenim kurumu olan YÖK’e başvurarak, gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Diplomalar resmi şekilde tanındığından, sorunsuz bir şekilde, lisans mezunu olarak çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Lisans sonrasında eğitimlerinize devam etmek isterseniz, yüksek lisans ve doktora gibi ileri eğitimler için programlarınızı yapabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi başta olmak üzere, Kosova Üniversitesinde Denklik açısından gençlerimize önemli avantajlar sunmaktadır. Küreselleşen dünyada, sadece Kosova Üniversitesinde Denklik ülkemizde değil, başka ülkelerde de aranmalıdır. Bu son derece önemli bir detay ve kriterdir. Mezun olduktan sonra, yurtdışında kariyer yapmak ya da lisans üzeri eğitimlerinize devam etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, diplomalarınızın tanınması gerekmektedir. Priştine Universum Üniversitesi, Bologna kriterlerine yani Avrupa Üniversiteleri’nin tabi oldukları kriterlere uygun şekilde hizmet sunmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin aldıkları diplomalar bir Avrupa Üniversitesi diplomasıdır. Siz de mezun olduğunuzda, Avrupa’da mesleğinizi yapabilecek konuma geleceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi, öğrencilerimize çok önemli avantajlar sunmaktadır. Türk gençlerinin bu avantajları kesinlikle yakalamaları gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizden giden bir öğrenci olarak, sadece diplomanızla, sınav şartı olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Öte yandan, son derece tercih edilen temel bölümler olan, hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümlerinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz için bu son derece önemli bir avantajdır. Hem kendi dilinizde eğitim alacak, hem çağdaş bir Avrupa Üniversitesi’nde okuyacaksınız. Diplomalarınız tanınacak ve emin adımlarla kariyerinize başlayacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak, gençlerimizin bu çok önemli avantajları değerlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. İletişime geçerek, profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan tüm bilgileri alabilir, başvurularınızı yapabilirsiniz.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!