Kosova Üniversitesinde Bölümler

Kosova Üniversitesinde Bölümler

Kosova Türk öğrencilerin eğitim almak için en fazla ilgi gösterdikleri ülkelerden biridir. Kosova Üniversiteleri‘nin tercih edilmesinde son derece haklı nedenler bulunmaktadır. Ülke genelinde, özellikle başkent Priştine’de son derece seçkin üniversiteler bulunur. Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diploması ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Sınavsız şekilde, son derece özenli eğitim kurumlarında meslek eğitimi alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları bünyesinde, Türk öğrencilerimizin en doğru seçimi yapmaları, kayıt başvurularını kaçırmadan, eksiksiz şekilde tamamlamaları için yardımcı olmaktayız. Buna göre, en doğru seçimlerden biri, başkent Priştine’de bulunan, Priştine Universum Üniversitesi’dir.

Üniversite Bölümleri Hakkında:

Kosova Üniversitesinde Bölümler ile istediğiniz farklı meslek eğitimlerini seçmenizi sağlamaktadır. Birçok bölüm eğitim için Türk öğrencileri beklemektedir. Priştine Universum Üniversitesi, araştırma merkezine sahip olan ilk ve tek yüksek öğretim kurumu olma özelliğine sahiptir. Kosova Üniversitesinde Bölümler olarak, ülkede bulunan fakülteler bu üniversitede bulunmaktadır. Sınav şartı ya da taban puan uygulaması olmadan, istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt tarihleri ve tüm bilgileri, destekle birlikte, profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Kosova Üniversitesinde Bölümler kaliteli meslek eğitimlerini almanız için sizleri bekliyor. Priştine Universum Üniversitesi’nde öğrencilerin hayalini kurdukları, olmak istedikleri mesleklerin fakülteleri bulunmaktadır. Lisans eğitimleri noktasında, İşletme ve yönetim fakültesi, pazarlama ve iletişim fakültesi, bankacılık ve finans bölümü, uluslararası iş bölümü, kamu yönetimi ile siyaset bilimi bölümü, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları bölümü bulunmaktadır. Hukuk fakültesi lisans bölümlerinden biri olup, son derece önemli bir detay olarak, Türk öğrencilere İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bu sayede, öğrencilerimiz kesinlikle yabancılık çekmeden, ülkemizdeki bir hukuk fakültesi ile aynı şekilde eğitim almaktadır. Ülkemizdeki hukuk mezvuatı aynı şekilde üniversitede, seçkin akademik kadronun elinden öğrencilere verilmektedir. Ayrıca, Avrupa hukuku ve uluslararası hukuk dersleri de eksiksiz şekilde verilmektedir.

İnşaat fakültesi ve mimarlık bölümlerinde de aynı şekilde, Türk öğrenciler için İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Hem dünya genelinde, hem de ülkemizde bu mesleklerin ne kadar geçerli olduğu malum. Priştine Universum Üniversitesi gibi seçkin bir üniversitede bu eğitim alma şansını yakalamak, üstelik İngilizce destekli eğitim almak bulunmaz bir fırsattır. Bu fırsatı, Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları danışmanlığımızla yakalayabilirsiniz. Üniversite diplomaları ülkemizde YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu noktada hiçbir zorluk çekmeyeceğinizi belirtelim. Özel sektörde birçok firmada çalışabilirsiniz. Kamu alanında kariyer yapmak için başvurularınızı yapabilir, lisans mezunu olarak, tüm öğrenciler gibi siz de kamu personeli seviye sınavlarına girebilirsiniz. Kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bir Avrupa üniversitesi olan Priştine Universum Üniversitesi mezun gençlerin Avrupa ülkelerinde çalışmalarına olanak sağlayacak diplomalar da vermektedir. Mavi diplomanız size sadece ülkemizin değil, aynı zamanda, Avrupa’nın da kapılarını aralayacaktır. Kariyer fırsatlarını yakalamak ve geleceğe güvenle bakmak için Kosova sizleri bekliyor.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!