Kosova Üniversitesi Ekşi

Kosova Üniversitesi Ekşi

Kosova Üniversitesi deyince akla ilk gelen üniversitelerden biri, Priştine Universum Üniversitesidir. Kosova Üniversitesi ekşi yorumları da genellikle bu seçkin eğitim kurumu noktasında çerçevelenmektedir. Türk öğrenciler, bu üniversiteye sınavsız olarak kabul edilmektedir. 2005 yılından bu yanan eğitim kurumu olarak hizmet sunan üniversite, öğrencilerimizi diploma ile kabul etmektedir. Herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. İster meslek lisesi, ister düz lise ya da anadolu lisesi, geçerli diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Hakkında Yorumlar:

Kosova Üniversitesi ekşi yorumları Priştine Universum Üniversitesi noktasında olumludur. Öğrencilerin memnun olduğu görülebilir. Üniversite eğitim hayatının ilk dönemlerinden bu yana, misyon ve vizyonundan taviz vermeden hizmet sunmaktadır. Öğrencilerin altyapısı sağlam, donanımlı bir eğitim almaları amaçlanmaktadır. Akademik kadro elit kesimden oluşmaktadır. Meslek eğitimlerinde, öğrencilerin kendilerini araştırmaları ve geliştirmeleri noktasında donanımlı şekilde eğitim hizmeti verilmektedir. Öğrencilerin teorik eğitim yanında, pratik anlamda kendilerini geliştirmelerine dikkat edilmektedir. Öğrenci değişim programları ve öğrenci destek programları noktasında, birçok uygulama üniversite bünyesinde yapılmaktadır. Bu da öğrencilerin mezun olduklarında, hem donanımlı, hem de kendilerine güvenli olmalarını sağlamaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi hukuk fakültesi, inşaat mühendisliği, mimarlık fakültesi, işletme ve iktisat fakültesi, eğitim fakülteleri gibi bölümlerle eğitim hayatını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz, sınavsız kabul ile diplomalarını ve kendilerinden istenen temel belgeleri ekleyerek kayıtlarını yaptırabilirler. Kosova üniversitesi ekşi yorumlarda kayıt işlemleri ve sınavsız kabulle ilgili bazı yorumları okuyabilirsiniz. Sınavsız şekilde kabul edilmek, öğrencilerimiz için çok avantajlıdır. Ülkemizde olması gerektiği şekilde, şartların zorlaması ile sınav sistemi uygulanmaktadır. Bu şekilde bir sistem yerine, sınavsız kabul eden üniversiteyi tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almak isteyen gençler için Kosova, Priştine son derece cazip özellikleri olan bir ülke ve kenttir. Kosova, özellikle, başkent Priştine’nin nüfusunun önemli kısmını Türkler oluşturmaktadır. İslamiyet ise ülkenin hakim dinlerinden biridir. Gelenekler, yaşam şekli Türk insanı ile büyük benzerlikler göstermektedir. Bu nedenle, ülkemizden eğitim almak için giden gençler, son derece memnun şekilde eğitim hayatlarını geçirmektedir. Kendilerini özgürce ifade edebildikleri, bunun yanı sıra alıştıkları yaşamı sürdürebildikleri bir ortamda eğitim almaktadırlar.

Kosova ve Priştine ekonomik anlamda, gençlerimizi zorlamayan özelliklere sahiptir. Para birimi Euro olmakla birlikte, ülke bereketlidir ve yeme içme giderleri uygundur. Konaklama ve ısınma, ulaşım giderleri de öğrencilerimizi zorlamayacak özelliklerdedir. Okul ücretleri harç üzerinden ödenir ancak, orta halli bir aile rahatlıkla karşılayabilir. Gençlerin alacakları seçkin eğitim karşısında, ödenen harç giderlerinin gerçekten uygun olduğunu belirtmek gerekir. Öğrencilerimiz ülkemize çok uzak olmayan bir mesafede, güzel ve huzurlu bir ülkede eğitim almanın avantajlarını yaşamaktadır.

Bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci ofislerimize başvurmanızı rica ederiz. Profesyonel öğrenci danışmanlarımız ile sizlerleyiz. İnternet ve çağrı merkezimizle de sizinleyiz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!