Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine-İstanbul Arası Saat Farkı)

Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine-İstanbul Arası Saat Farkı)

Kosova Türkiye ile Saat Farkı (Priştine-İstanbul Arası Saat Farkı)

Kosova Cumhuriyeti, ülkemize dost, hatta kardeş Balkan Ülkelerinden biridir. İki ülke arasında sıcak ilişkiler olduğunu belirtelim. Kosova, başkenti Priştine ile İstanbul arasında tren, uçak ve otobüs seferleri düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Uçak ile yaklaşık olarak 1 buçuk saat içinde ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs seferleri ise 10 saat sürmektedir ortalama olarak. Bu da diğer ülkelerde kıyaslandığında kesinlikle uzun bir süre değildir.

Kosova ve Türkiye Arasında Saat Farkı:

Kosova Türkiye ile saat farkı (Priştine-İstanbul arası saat farkı) tam olarak bir saattir. Ülkemizde, İstanbul’da saat 09.00 iken, Kosova’da yeni Priştine’de saat 08.00 olmaktadır. Saat farkının fazla olmaması iki ülke arasında ulaşım açısından ve iletişim noktasında son derece avantajlıdır. Ülkemizden birçok öğrenci Kosova’da eğitim almaktadır. Özellikle, başkentte bulunan Piriştine Universum Üniversitesi öğrencilerimizi tamamen sınavsız şekilde kabul etmektedir.

Öğrencilerimiz Kosova Türkiye ile saat farkı (Priştine-İstanbul arası saat farkı) az olduğundan, istedikleri zaman aileleri ile iletişim kurabilirler. Hem telefon ile, hem internet üzerinden görüşmelerini yapabilirler. Üniversite kamusta altyapısı sağlam ve donanımlı wifi bağlantısı bulunmaktadır. Ayrıca telefonla iletişim de her zaman yapılabilir. Öğrencilerimizi üniversitede eğitim görürken, aileleri ile iletişim kurarlar ve uzak kalmazlar. Sadece bu nedenle bile, bu seçkin üniversiteyi tercih eden Türk gençlerimiz bulunmaktadır.

Kosova Türkiye ile saat farkı (Priştine-İstanbul arası saat farkı) iletişim açısından olduğu kadar, ülkemizi takip etmek için de önemlidir ve avantajlıdır. Ülkemizdeki ezan saatlerinden, namaz vakitlerine, imsak ve iftar saatlerine kadar birçok açıdan saat farkının az olması öğrencilerimizin kendilerini uzakta hissetmelerine yardımcı olur.

Kosova, halkı ve yaşam şekli noktasında da ülkemize son derece yakındır. İki ülke arasında derin kültür bağları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, bu güzel ülkede ve başkent Piriştine’de bulundukları yıllarda asla yabancılık çekmezler. Kosova Piriştine Universum Üniversitesi ise ülkedeki en elit üniversitedir. Başkentin en güzel noktalarından birinde, öğrencilerin hem eğitim alabilecekleri, hem de kültürel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri bir ortamda yıllarını geçirmektedir. Üniversite, Türk öğrenciler için birçok avantaj barındırmaktadır. Bu imtiyazları asla göz ardı etmemeli ve mutlaka değerlendirmelisiniz. Hukuk fakültesinde, inşaat mühendisliği ve mimarlık fakültelerinde İngilizce destekli eğitim verilmektedir. Bir Avrupa Üniversitesi’nde, üstelik Avrupa’nin en elit üniversitelerinden birinde, bu özellik gerçekten bulunmaz bir fırsattır.

Üniversitenin lisans eğitim programları olarak, işletme ve yönetim, bankacılık ve finans bölümü, pazarlama ile iletişim bölümü, uluslararası iş bölümü, siyaset bilimleri bölümü, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları bölümleri ile öğrencilerimizi beklemektedir. Kosova’dan, genel anlamda Avrupa’dan ve ülkemizden birçok öğrenci, donanımlı bir meslek eğitimi almak için bu üniversiteyi tercih etmektedirler. Bilgi almak ve kayıt işlemleri noktasında destek almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan, çağrı merkezi ve internet sitemizden bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!