Kosova Para Birimi

Kosova Para Birimi

Son derece sevimli bir Avrupa ülkesi olan Kosova, eski Yugoslavya’nın ayrılması ile varlığını göstermiş, 2000’li yıllarla birlikte bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Kosova, birçok Türk ve Müslüman nüfusa sahiptir. Bu güzel ülkede yaklaşık olarak 2 buçuk milyon insan yaşamaktadır. Kosova sevimli ve altyapısı gelişmiş şehirleri ile bilinmektedir. Başkenti ise Priştine’dir. Arnavut, Türk, Sırp, Boşnak, Rum, Gora, Aşkale ve Torbeş Halkları huzur içinde yaşamaktadır. İslamiyet hakim dillerden biridir ve camiler açıktır. İbadetler çok kolay şekilde yapılabilir. Bu biz Türkler ve Türk öğrencilerimiz için çok önemlidir. Geleneklerimizin benzer olması, adetlerimizin, hayata bakış açımızın benzer olması, din kardeşliğimiz bu ülkeye gençlerimizin kolayca alışmasını sağlamaktadır.

Kosova Para Birimi ve Yaşam Giderleri:

Kosova Avrupa Kıtası’nda yer alan, Avrupa ülkelerinden biridir. Buna bağlı olarak, Kosova para birimi Euro’dur. Euro ülkemiz para birimi ile kıyaslandığında 1 Euro 5 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam, ülkemiz parası ile kıyaslandığında yüksek görünebilir. Kosova para birimi Euro olsa da, bu sizi olumsuz etkilememelidir. Çünkü ülke genelinde yaşam şartları son derece ucuzdur. Ülkemizle kıyaslandığında, genel yaşam giderlerinin, yeme içme, barınma, ısınma ve ulaşım giderlerinin gerçekten ekonomik olduğunu belirtmek gerekir. Ülkemizin çok daha alt rakamlarında bir aylık geçimizi sağlayabilirsiniz. Genel anlamda üniversite harçları ve size önereceğimiz Priştine Universum Üniversitesi harçları da yüksek değildir. Son derece ekonomik ücretlere senelik okul giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi, başkent Priştine’de bulunmaktadır. Başkentin en gözde yüksek eğitim kurumudur. Kolej olarak başladığı eğitim hayatına, üniversite olarak başarılı şekilde devam etmektedir. Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diploması ile öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Bu durum, bulunmaz bir fırsat, son derece önemli bir avantajdır. Çok cüzi harç rakamlarıyla, Avrupa’nın kaliteli üniversitelerinden birinde, kozmopolit bir kurumda eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Kosova para birimi ve ekonomik detaylar sizde olumsuz izlenimler bırakmasın. Bütçenizi zorlamadan eğitim alacaksınız. Sınav stresini yaşamadan, hayalini kurduğunuz mesleğin eğitimini alma şansını yakalayacaksınız ve diploma noktasında birçok avantaj yaşayacaksınız.

Priştine, başkent olmasının yanında, tam bir öğrenci kentidir. Kent sevimli ve modern unsurları bir arada taşımaktadır. Altyapısı sağlam, ulaşım açısından gelişmiştir. Bir yerden bir yere, zorlanmadan yürüyerek, ya da toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Huzur içinde, barış içinde yaşamın olduğu bir ülkedir ve başkenttir. Başkentin tüm olumlu özelliklerinden ve kolaylıklarından bir öğrenci olarak yararlanabilirsiniz. Bu avantajları yaşamak elinizde.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak kurumlarımızın her zaman size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Çok beğenilen ve tercih edilen Priştine Universum Üniversitesi hakkında tüm bilgileri almak için profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kayıt işlemlerinden, eğitim yıllarınıza kadar her zaman sizinleyiz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!