İki Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

İki Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Gençlerimizin önemli kısmı lise eğitimlerini meslek yüksekokulları, myo ‘larda almaktadır. Meslek yüksekokulları arasında, mimarlık alanında teknikerlik gibi önemli dallar bulunmaktadır. Meslek yüksekokulları, öğrencilere aynı zamanda ön lisans programı eğitimleri vermektedir. Ülkemizde, öğrencilerimize lisans bölümlerine dikey geçiş imkanı sunmaktadır. Fakat bu hak elbette, diğer tüm öğrencileri gibi, öğrencilerimizin üniversite giriş sınavına girmesi ve belirli bir puan alması ile gerçekleşmektedir. Sınava girmeyen ve belirli puanı alamayan öğrenciler bu uygulamadan yararlanamazlar. Ülkemiz için bu şekilde bir elimine sisteminin olması kaçınılmazdır. Sınava girmek istemeyen öğrenciler için son derece cazip ve seçkin bir eğitim kurumu olduğunu belirtmek gerekir. Bu fırsat, Kosova’da eğitim alma fırsatıdır.

Universum Üniversitesi’nde MYO Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş Hakkı:

Kosova, medeni ve huzurlu yaşam şartları ile dikkat çekmektedir. Bu ülkenin ülkemizle son derece yakın ilişkilerde olduğunu, aynı zamanda iki halkın kardeş olduğunu belirtelim. Ülkenin şehirleri hem modern, hem doğal güzelleri ile doludur. Başkent Priştine, sevimli ve Balkanlar’ın e güzel şehirlerinden biridir. Bu şehrin en gözde eğitim kurumlarından biri, Priştine Universum Üniversitesi’dir. Universum üniversitesi, ülkemizden öğrencileri kabul etmektedir. Aslında, Kosovalı öğrenciler başta olmak üzere, Avrupa’dan öğrencileri kabul eden seçkin bir kurumdur. Türkiye’den öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar açan önemli bir üniversitedir.

Priştine Universum Üniversitesi, Türk öğrencilerimizi sınav esası olmadan kabul etmektedir. Öğrencilerimiz, lise diplomaları ile ister meslek lisesinden mezun olsun, ister düz liseden, fen lisesinden ya da anadolu lisesinden mezun olsun, bu seçkin üniversitede eğitim alabilirler. Üniversitenin en önemli özelliklerinden biri, hukuk fakültesi, mimarlık fakültesi ve inşaat mühendisliği fakültesi için öğrencilerimize İngilizce destekli şekilde eğitim verilmesidir.

Mimarlık fakültesinde öğrencilerimize gerçekten inanılmaz bir avantaj sunulmaktadır. Buna göre, ülkemizde meslek yüksekokulu eğitimi alan, yani MYO’dan mezun olan öğrencilerimiz, bu üniversiteye mimarlık fakültesine dikey geçiş yapabilirler. Bu imkan öğrencilerimize, son derece seçkin bir kurumda, İngilizce destekli şekilde mimarlık eğitimi almalarını sağlamaktadır. 2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş hakkı tanınması demek, öğrencilerimizin sadece diplomalarıyla dikey olarak lisans eğitimi almaları anlamına gelmektedir. Öğrencilerimiz, sadece iki sene daha eğitimlerini alarak ve 2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş hakkından yararlanarak mimar olmaları için diplomalarını almaları anlamına gelmektedir.

2 yıllık MYO mezunlarına mimarlık dikey geçiş hakkını kullanarak, mimarlık diplomanızı elinize alabilirsiniz. Üstelik alacağınız diplomanız, ülkemizde tanınan bir diplomadır. Denklik unsurlarını içeren diploma ile ülkemizde mimar olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca, Avrupa ülkelerinde de çalışma şansı bulabilirsiniz. Mezun olacağınız üniversite bir Avrupa üniversitesidir. Mimarlık eğitimi almak için en iyi kurumlardan biridir. Bu noktada, geleceğiniz için bu mükemmel eğitim fırsatını kesinlikle siz de kaçırmamalısınız.

 

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!