Prizren Üniversitesi

2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

Kosova’nın başkenti ve en güzel kentlerinden biri olan Priştine, aynı zamanda Balkanlar’ın ve Avrupa’nın güzel ve huzur dolu şehirlerinden biridir. Priştine eğitim kurumları noktasında da öne çıkan bir şehirdir. Şehrin en önemli eğitim kurumlarından biri Universum Üniversitesi’dir. Priştine Universum Üniversitesi, eğitim hayatına bir kolej olarak 2005 yılında kurulmuştur. Kurum, kaliteli eğitim vermek, öğrencilere akademik eğitim sunmak için ilkeli çalışmalarına devam etmiş ve 2012 yılında, üniversite statüsünde eğitim vermeye başlamıştır. Günümüzde, diplomaları hem ülkemizde, hem de Balkanlar coğrafyasında hem de Avrupa ülkelerinde geçerli olan eğitimi ile dikkat çeken bir kurumdur. Türkiye’den öğrencilerimizin okul için önemi büyüktür. Öğrencilerimiz sınavsız olarak kabul edilmektedir. Birçok kolaylık arasında, 2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliği dikey geçiş imkanı vardır.

Universum Üniversitesi’nde 2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

Priştine Universum Üniversitesi’nde, çok önemli bir uygulama olarak böyle bir imkân tanınmaktadır. Ülkemizde meslek okulları son derece önemli eğitim görevine sahiptir. Bu noktada, iki yıllık eğitim alan öğrencilerimiz, inşaat teknisyeni olarak çalışma hayatına atılabilmektedirler. Bu şekilde, eğitim alan öğrencilerimiz, isterlerse tekrar üniversite sınavlarına girmeleri ve belirli bir sınav puanı almaları durumunda, lisans eğitimlerine devam edebilirler. Bunu elbette, sınava hazırlanarak ve girerek yapabilirler. Sınavsız şekilde, lisans senelerinizi tamamlamak için Kosova’da, Priştine Universum Üniversitesi’nde eğitim alma kararı alabilirsiniz.

Priştine Üniversitesi öğrencilerimize eğitim kapılarını açmaktadır. Sınava girmeden ve lise diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Okulun bazı bölümlerinde ve inşaat mühendisliği bölümlerinde öğrencilerimiz için İngilizce destekli eğitim verilmektedir. İnşaat mühendisliği bölümünde 2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliği dikey geçiş imkanı sunulmaktadır. Öğrencilerimiz, bu eğitim için başvurduklarında, lisans öğrencileri ile aynı sınıflarda, aynı hocalardan, hiçbir ayrım olmadan eğitim alacaklardır. Bundan sonra lisans diplomalarını alacaklardır. Lisans diploması almak için, ülkemizdeki inşaat teknisyeni eğitiminizden sonra, sadece iki sene eğitim almanız mümkün olacaktır.

Teknikerlik statüsünden, inşaat mühedisliği statüsüne geçme şansı öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsattır. Okul harç giderleri ve geçim kaynakları noktasında, sizi kesinlikle zorlamayacak rakamlardır. Kampus içinde ve yakınlarında öğrencilerin konaklaması için uygun imkanlar bulunmaktadır. Öte yandan, genel anlamda bir öğrenci olarak, başkentte zorlanmadan, hem maddi anlamda, hem de emniyet anlamında yıllarınızı geçirebilirsiniz. Mezun olduğunuzda, inşaat mühendisi olarak ülkemizde çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak, Avrupa ülkelerinde de kariyerinizi yapabilirsiniz. Diplomalar ülkemizde ve AB ülkelerinde tanınmaktadır. Öğrencilerimize sunulan bu harika fırsatı sunmak ve yararlanmaları için yardımcı olmak noktasında destek vermekteyiz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak, şubelerimizle, internet sitemizle ve telefonlarımızla, çağrı merkezimizle sizlerleyiz. Öğrenci danışmanlarımızdan her türlü bilgiyi en güncel ve eksiksiz şekilde alabilirsiniz.

 

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[Total: 1 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!